do początku mapa serwisu kontakt
FRONTY KUCHENNE LAKIEROWANE I AKRYLOWE » MAXGLOSS-KONSERWACJA I GWARANCJA drukuj

Wytyczne montażowe
1. Przed montażem należy sprawdzić wszystkie materiały i elementy pod kątem uszkodzeń i wad.
2. W celu uniknięcia pęknięć naprężeniowych należy wyeliminować naprężenia podczas obróbki i montażu
3. Nie używać narzędzi bezpośrednio na powierzchni płyty.
4. Silne rozpuszczalniki, specjalne środki czyszczące (np. środki do udrażniania rur, przemysłowe środki czyszczące, środki do szorowania czy myjki ścierne) oraz silne substancje chemiczne mogą uszkodzić powierzchnię materiału.
5. Większe zabrudzenia mogą podczas czyszczenia spowodować zarysowania, dlatego też zabrudzone miejsce należy zawsze ostrożnie wyczyścić ścierką z mikrowłókna.
6. Nie należy stawać na niezamontowanych i zamontowanych elementach RAUVISIO brilliant.
Konserwacja powierzchni
RAUVISIO brilliant to materiał przyjemnie ciepły w dotyku, charakteryzujący się jednocześnie niezwykłą optyczną głębią. RAUVISIO brilliant jest odporny na działanie większości substancji stosowanych w gospodarstwie domowym. Jednak dłuższe działanie agresywnych substancji może pozostawić ślady lub doprowa­dzić do uszkodzeń. Do czyszczenia nie stosować środków czyszczących na bazie alkoholu lub środków szorujących, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię materiału. Mocne zabrudzenia należy usuwać przy pomocy ściereczki (z mikrowłókna) i wody z mydłem. Następnie można nałożyć warstwę środka konserwującego w formie mleczka REHAU brilliant. Ten specjalnie dobrany środek konserwujący poprawia wrażenia dotykowe i chroni powierzchnię materiału podczas codziennego użytkowania, pozwalając cieszyć się przez długi czas z jego wysokiego połysku.                                                                                                                                                                     

UWAGA! Środki ostrożności.
Po usunięciu folii ochronnej powierzchnia RAUVISIO brilliant pozostaje jeszcze nieco wrażliwa, jednak utwardza się w ciągu kilku dni pod wpływem temperatury otoczenia. Zaleca się jej uszlachetnienie przez zastosowanie mleczka REHAU brilliant.
GWARANCJA I REKLAMACJE
Okres gwarancji na fronty meblowe wynosi 24 miesiące.
Gwarancja obejmuje:
• wady powłoki akrylowej wynikające z niewłaściwego połączenia MDF z warstwą akrylu
• pęcherze powietrza pod powierzchnią
• nierówności powierzchni frontu
• odklejające się obrzeże
Gwarancja nie obejmuje wad związanych z niewłaściwym użytkowaniem frontów oraz uszkodzeń powstałych w transporcie, nie z winy producenta, dlatego bardzo ważne jest dokładne zapoznanie oraz zastosowanie się do środków ostrożności i wytycznych montażowych.